Zum Inhalt springen

Dolní Bavorsko
a okres Altötting

Dolní Bavorsko
a okres Altötting

Nastartujte svou kariéru přede dveřmi domova

Dolnobavorské vysokoškolské prostředí se vyznačuje rozmanitostí a mezinárodním přístupem a v posledních desetiletích se rozvíjelo jako prvořadé centrum pro vědu a výzkum. Místa nabízejí širokou paletu kulturních a nákupních možností, navíc zde lze nalézt sportovní a volnočasové aktivity ve volné přírodě téměř přímo přede dveřmi domova. To všechno přispívá k vysoké kvalitě života, o čemž už se mnoho studentů přesvědčilo. Univerzita Pasov, Technická vysoká škola Deggendorf a Vysoká škola Landshut jsou hlavními aktéry dolnobavorského akademického světa vzdělání a jsou navzájem skvěle propojeny v rámci regionu.

Odborné vysoké školy jako „vysoké školy pro praxi” vzdělávají zájemce cíleně pro ekonomická, technická a sociální povolání. Tak zřídila Vysoká škola pro aplikované vědy Landshut společně v úzkém spojení s regionálními průmyslovými partnery Technologické centrum v Dingolfingu. Výzkum a vývoj zde probíhá společně s velkými průmyslovými podniky, jako jsou např. BMW nebo skupina Dräxlmaier Group. V aktuálním hodnocení Centra rozvoje vysokých škol se Fakulta strojní, Fakulta podnikové ekonomie a Mediální technika/komunikační vědy Technické vysoké školy Deggendorf umístily v přední skupině hodnocených vysokých škol. Navíc má Technická vysoká škola (TH) Deggendorf v Dolním Bavorsku pět pobočných pracovišť. Technologické kampusy se specializují na jednotlivé oblasti a spojují výzkum a průmysl. Rovněž vysoká škola FH Rosenheim zřídila pobočku v Burghausenu.                                  Všechny instituce přispívají vzděláváním a nástavbovým vzděláváním specialistů a vedoucích pracovníků k hospodářskému vývoji. Protože potřebu odborníků nelze dlouhodobě pokrýt pouze „klasickými“ studijními programy, vyvinuly vysoké školy nové koncepty a nabízejí decentralizované studijní programy, jež vycházejí z různých nároků příslušných regionů. 

Univerzita v Pasově dává větší důraz na vědecké vzdělávání a je známá svým mezinárodním zaměřením: mnoho studijních programů nabízí mezinárodní dvojí závěrečné zkoušky, a nabídka jazykových a výměnných studijních pobytů je v Pasově obzvláště rozsáhlá. Tak stráví zhruba 40% z asi 13 000 studentů alespoň jeden semestr v zahraničí. Univerzita v Pasově nabízí široké spektrum studijních programů od kulturní vědy přes právní vědy až po informatiku. Mnozí studenti zůstávají rádi v regionu i po ukončení studia, neboť koneckonců je i pracovní trh jihovýchodního Bavorska se svými mezinárodními podniky jako jsou BMW Dingolfing, ZF Passau, Rohde & Schwarz nebo Wacker Chemie, pro absolventy vysokých škol velmi atraktivní. Ale i kvalita života je zde na vysoké úrovni. Bavorský les nabízí četné možnosti trávení volného času v přírodě, údolí Rottal zve ke krásným vyjížďkám na kole, Evropské týdny nebo Burghauské hudební léto jsou všeobecně známé skvělé kulturní akce a města jako Landshut, Deggendorf, Straubing, Pasov, Altötting a Burghausen dokládají ohromnou historii regionu. Dolní Bavorsko a okres Altötting jsou zárukou tradice a kultury, ale i pokroku a mezinárodního přístupu, a poskytují tak atraktivní prostředí pro akademické vzdělání.