Zum Inhalt springen

Dolní Rakousko

Dolní Rakousko

Kdo studuje, potřebuje čistou hlavu. Tu si uchová v regionu vzdělání Waldviertel/Mostviertel

Vzdělávání v těchto regionech Dolního Rakouska je atraktivní pro studenty z tuzemska i ze zahraničí. Zemské hlavní město St. PöIten se za posledních 25 let rozvinulo jako významné vysokoškolské centrum se čtyřmi institucemi: Odborná vysoká škola se zhruba 3 000 studenty s hlavními obory média a IT, sociální práce a zdravotnictví. Prostřednictvím New Design University (založené v r. 2004) jsou dále v nabídce design, technika a business, na této soukromé univerzitě studuje zhruba 450 studentů;  a na konci roku 2018 byla nově akreditovaná Soukromá univerzita Berthy von Suttner se studijní nabídkou fyzioterapie a humanitních věd.

Kdo studuje v Kremsu, městě na Dunaji, profituje nejen z moderní vzdělávací nabídky, ale může si užívat i šarm jednoho z nejhezčích historických měst Rakouska. Podunajská univerzita Krems jako veřejná univerzita pro další vzdělávání poskytuje širokou studijní nabídku v oblastech zdravotnictví a sociální služby, ekonomika a vedení podniku, právo a správa, umění, kultura, stavebnictví, ale i tvorba, média a komunikace. V Kremsu sídlí také Odborná vysoká škola IMC, která nabízí více než 20 studijních programů. Dále jsou zde dvě soukromé univerzity: Soukromá univerzita Karla Landsteinera pro zdravovědy se studiem humánního lékařství (BA Health Science a Master Humanmedizin – ukončeno titulem Dr. Med.) a dále se studiem psychologie ukončené titulem BA a MA se zaměřením na klinickou psychologii. Je zde i Danube Private University se studiem zubního lékařství a s navazujícími nabídkami dalšího vzdělávání. Nabídka města Krems je završena Církevně pedagogickou vysokou školou Vídeň/Krems s obory učitelství prvního stupně, druhého stupně a s nabídkami dalšího vzdělávání.

Dalším důležitým vzdělávacím centrem je Wieselburg, kde má sídlo Austrian Marketing University jako pobočka Odborné vysoké školy Wiener Neustadt. Nabízí bakalářská a magisterská studia od vývoje potravin po energetický management.
Odborné přednášky na perspektivní témata přicházejí do regionu Waldviertel prostřednictvím akce Waldviertelské přednášky (Waldviertler Vorlesungen), pořádané ve spolupráci Podunajské univerzity Krems, Odborné vysoké školy IMC Krems a Katolické pedagogické vysoké školy Vídeň/Krems spolu s Waldviertelskou Akademií.                                        Region Mostviertel/Waldviertel tak ukazuje, že se dá studovat na vysoké úrovni i mimo hlasité metropole, ve zdravém prostředí a s čistou hlavou. Další studijní nabídky viz: „Studieren in Niederösterreich. Der Hochschulatlas NÖ”

http://www.noe.gv.at/noe/Wissenschaft-Forschung/Hochschulatlas_NOE_2020_web.pdf