Zum Inhalt springen

Horní Falc

Horní Falc

Vysokoškolský region Horní Falc

Perfektní kombinace kvalitního výzkumu, výuky a atraktivních volnočasových možností. Atraktivní studijní nabídka, výhodné možnosti ubytování, rozmanité volnočasové aktivity a rozsáhlý kulturní program – tyto vlastnosti charakterizují vysokoškolský region Horní Falc. Jedna univerzita, dvě technické vysoké školy, jedna vysoká škola se zaměřením na aplikovaný management a jedna na katolickou církevní hudbu a hudební pedagogiku, a rovněž různá zařízení typu kampus, to vše nabízí zájemcům o studium široké spektrum vzdělávacích možností.

Studijní zařízení v Horní Falci přitom mají vysokou prestiž na národním i mezinárodním poli. Například Univerzitní klinika Regensburg je na špičce mezi univerzitními klinikami v Německu. Technické vysoké školy Regensburg a Amberg-Weiden dokládají svou kvalitu pravidelným vysokým umístěním v hodnocení německých VŠ. Univerzita Regensburg zaujímá svým východo-západním směřováním centrální pozici, a plní tak funkci mostu mezi východní a západní Evropou. V Horní Falci aktuálně studuje kolem 36 000 studentů, což podtrhuje vysokou úroveň studia na zdejších vysokých školách.                    Právě menší zařízení jako Technologický kampus Cham nebo Zdravotnický kampus Bad Kötzting umožňují díky ne příliž velkému množství studentů v jednom kurzu individuální přístup. Dobré spojení vysokých škol s podniky se sídlem v regionu, jako jsou BMW, Siemens nebo Continental, navíc dovoluje sbírat praktické zkušenosti již během studia a později nastoupit rovnou do praxe.

Kariérní centra vysokých škol přitom poskytují rozsáhlou podporu. Výhodné možnosti ubytování a moderně zařízené studentské koleje završují optimální studijní nabídku. Ale Horní Falc neposkytuje pouze vzdělání, také nabídka volného času atraktivně doplňuje studentský život. Ať už je to Regensburg, Amberg, Cham nebo Weiden: všechna města Horní Falce si vás podmaní svou rozsáhlou gastronomickou a kulturní nabídkou s mnoha festivaly, kluby a koncerty. Regensburg bývá často označován i jako město s největší hustotou hospod. Hornofalcký les a blízký Bavorský les se v létě i v zimě starají o neobyčejné strávení volného času díky svým cyklostezkám, sjezdovkám a turistickým trasám. Zvýhodněné studentské tarify na mnoha lokacích a akcích navíc umožňují že studium v Horní Falci je i přes vysoký životní standard stále finančně dostupné.