Zum Inhalt springen

Horní Rakousko

Horní Rakousko

Vzdělání, kariéra, vysoká kvalita života: v zemi vysokoškolských kampusů - v Horním Rakousku - je všechno možné

Horní Rakousko je vysloveně atraktivní vysokoškolský region s nabídkou těch nejlepších kariérních šancí a vysoké kvality života.
Do Horního Rakouska jsou v rámci Upper Space zváni studenti z celého světa. Kampaň má namotivovat ty nejlepší absolventy hornorakouských vysokých škol, aby trvale zůstali ve spolkové zemi Horní Rakousko. Pod heslem LEARN-LIVE-WORK podporujeme tyto talenty, aby v Horním Rakousku absolvovali zajímavé studium, našli si zde zajímavé pracovní příležitosti a vybudovali si zde své sociální prostředí.
Kampaň je nastavena tak, aby dorazila ke studentům včas a vytvořila možnost dlouhodobého navázání odborníků na hospodářskou lokalitu Horní Rakousko.

Další informace najdete na: www.upperspace.study nebo na Instagramu: upperaustriaspace 

Studijní region Horní Rakousko má osm vysokých škol se širokou nabídkou studijních programů. Najdeš tu různé možnosti od hospodářských věd přes design médií nebo strojírenství až po studium fyzioterapie nebo medicíny. Nebo buď průkopníkem a studuj umělou inteligenci! Co tedy dělat po maturitě?

SIM (Studijní informační veletrh) poskytuje přehled o různorodých nabídkách vzdělání a dává odpovědi na tuto otázku. Tento veletrh tě rovněž naladí na tvou další životní etapu vysokoškolského studenta. Na vlastní kůži zažiješ, co všechno ti studijní region Horní Rakousko nabízí, dostaneš autentickou ochutnávku studentského života a překvapivé pohledy do zdejšího vysokoškolského prostředí.                                                          Více informací najdeš také zde: sim.jku.at Jak se dostanu na místo svého studia?                                                                                                       Díky velmi dobře vybavené dopravní infrastruktuře – ať už silniční nebo železniční – je studijní region Horní Rakousko velmi dobře dosažitelný veřejnými dopravními prostředky. I mezinárodní letiště Blue Danube Airport v Linci se nachází v centru Horního Rakouska. Co se tu dá ještě dělat?        Výhodná poloha v krajině pod Alpami nebo přímo v Alpách a mnoho jezer v bezprostřední blízkosti umožňuje širokou nabídku sportovních a volnočasových aktivit v létě i v zimě. Horní Rakousko má co nabídnou i v oblasti kulturní. Čeká tu na tebe velké množství muzeí, jako Ars-Electronica-Center, a množství festivalů, jako například každoročně se konající Klangwolke, Bubble Days nebo Pflasterspektakel.